اخبار و اطلاعیه ها

همان طور که قول داده بودیم همانند پارسال یک برنامه برای جمع بندی درس زیست شناسی در ایام باقی مانده برای شما عزیزان قرار دادیم که همگام با 8 مرحله آزمون های جمع بندی نیز می باشد. در این آزمون ها همانند سال های گذشته تمام نفرات برتر کشور شرکت می کنند اما برخلاف سال گذشته در دروس دیگر نیز از بهترین و معروفترین اساتید کشور سوال گردآوری شده است.

امسال نیز مانند سال‌های گذشته تصمیم به برگزاری پروژه جمع بندی زیست شناسی‌(در ۸ آزمون) کردیم... با این تفاوت که ۴ تا از آزمون‌های امسال شامل همه دروس خواهند بود و شبیه سازی کنکور هستند،،، و نکته مهمتر اینکه برای اولین بار در ایران تمام اساتید برتر کشور در این آزمون‌ها سوال طرح میکنند و برای شما کنکور را پیش بینی‌ میکنند... توجه: این آزمون ها در تمامی دروس شامل پاسخنامه جامع شامل کادر و درس نامه می باشند (مانند آنچه در آزمون های زیست قبل داشتیم) به طوری که می توانید با شرکت در این آزمون ها و خواندن پاسخنامه تشریحی و کادرهای آموزشی که توسط برترین اساتید کشور تهیه شده است، می توانید در وقت باقی تمام دروس خود را مرور کنید.

داوطلبان کنکور می‌توانند با مقایسه معدل‌ها و رتبه‌های داوطلبان مختلف با یکدیگر داده‌های کاملی درباره‌ی حدود معدل‌های رتبه‌های مختلف ‌به‌دست‌آورند. این ‌پرونده‌ها نشان می‌دهد که داوطلبان با چه معدلی در چه رشته‌هایی قبول شده‌اند. داوطلبان کنکور با استفاده از این پرونده‌ها می‌توانند بازشناسند که برای قبولی در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود باید چه معدلی داشته باشند. در‌صورتی‌که معدل داوطلب نسبت به داوطلبان دیگری که در این رشته قبول شده‌اند، کم‌تر باشد، باید برای شرکت در آزمون‌های ترمیم معدل اقدام کنند. داوطلبانی هم داریم که با معدل‌های پایین رشته‌های خوبی قبول شده‌اند امّا تعداد این داوطلبان کم است و ملاک تصمیم‌گیری نیستند.

ثبت نام منحصرا از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org انجام خواهد شد و درروز (96/11/8) هشتم بهمن پایان می پذیرد.

اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته های مربوط در روز سه شنبه مورخ 96/11/3 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  اعلام خواهد شد.

دوستای گلم دقت کنین این ناامیدی ناشی از اینه که ما فکر میکنیم برای رسیدن به موفقیت لزوما باید سالهای قبل تحصیلی مون هم پربار باشن تا موفق بشیم ، یا فکر میکنیم باید حتما معدل بالا داشته باشیم تا موفق بشیم و ...

✴️اگه بخوایم صبر کنیم تا آماده باشیم بعد شروع کنیم، باید کل زندگی‌مون رو به صبر کردن بگذرونیم!
پس شروع کنید!!!


در حوزه آسیب شناسی، علل اضطراب کنکور ناشی از :

۱- روش غلط مطالعه دروس
۲- تلاش کمتر و تمرین نداشتن کافی و حرفه ای
توجه داشته باشید که نباید از نقاط قوت غافل شد چرا که می توانید از نقاط قوت خود در هر درسی برای موفقیت در کنکور استفاده ببرید.

طبق شیوه‌نامه هدایت تحصیلی، عملکرد تحصیلی دانش‌آموز در هدایت تحصیلی 35 امتیاز دارد.  (از 100 امتیاز اولویت بندی) که به شکل زیر خواهد بود:
 

روش صحیح مطالعه چهار مزیت اساسی زیر را برای دانش آموزان دارد:

1️⃣ ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﭘﻨﺘﻮز ﻫﺎ: رﯾﺒﻮز و دﺋﻮﮐﺴﯽ رﯾﺒﻮز
2️⃣ ﺑﯿﺸﺘﺮﯾﻦ ﺗﺮﮐﯿﺐ آﻟﯽ ﻃﺒﯿﻌﺖ: ﺳﻠﻮﻟﺰ
3️⃣ ﺑﯿﺸﺘﺮﯾﻦ ﺗﻌﺪاد ﻣﻮﻟﮑﻮل ﻫﺎي ﻏﺸﺎء: ﻓﺴﻔﻮﻟﯿﭙﯿﺪﻫﺎ
4️⃣ ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﭘﺮوﺗﺌﯿﻦ ﻫﺎ: آﻧﺰﯾﻢ ﻫﺎ
5️⃣ ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ اﺑﺰارﻫﺎي ﺳﻠﻮل : آﻧﺰﯾﻢ ﻫﺎ
6️⃣ ﺑﯿﺸﺘﺮﯾﻦ ﺗﺮﮐﯿﺐ ﺑﺪن: آب
7️⃣ ﺑﯿﺸﺘﺮﯾﻦ ﺗﺮﮐﯿﺐ آﻟﯽ ﺑﺪن: ﭘﺮوﺗﺌﯿﻦ ﻫﺎ
8️⃣ ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪه ﭘﺮوﺗﺌﺎزﻫﺎ: روده
9️⃣ ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪه ﻟﯿﭙﺎزﻫﺎ: ﭘﺎﻧﮑﺮاس
0️⃣1️⃣ ﮐﻮﭼﮑﺘﺮﯾﻦ ﺳﻠﻮل: ﺑﺎﮐﺘﺮي

1️⃣1️⃣ ﮐﻮﭼﮑﺘﺮﯾﻦ ﺳﻠﻮل ﯾﻮﮐﺎرﯾﻮت: ارﯾﺘﺮوﺳﯿﺖ
2️⃣1️⃣ درازﺗﺮﯾﻦ ﺳﻠﻮل ﻫﺎ: ﻋﺼﺒﯽ و ﻣﺎﻫﯿﭽﻪ اي
3️⃣1️⃣ ﺑﺰرﮔﺘﺮﯾﻦ ﺳﻠﻮل ﯾﻮﮐﺎرﯾﻮت: ﺗﺨﻢ ﭘﺮﻧﺪﮔﺎن
4️⃣1️⃣ آﺷﮑﺎرﺗﺮﯾﻦ ﺗﻔﺎوت ﺳﻠﻮل ﻫﺎي ﭘﺮوﮐﺎرﯾﻮﺗﯽ و ﯾﻮﮐﺎرﯾﻮﺗﯽ: وﺟﻮد اﻧﺪاﻣﮏ ﻫﺎي ﻏﺸﺎدار درون ﺳﻠﻮﻟﯽ در ﯾﻮﮐﺎرﯾﻮت ﻫﺎ
5️⃣1️⃣ ﺳﺎده ﺗﺮﯾﻦ ﺟﺎﻧﺪاران ﭘﺮﺳﻠﻮﻟﯽ: ﮐﻠﻨﯽ ﻫﺎ
6️⃣1️⃣ ﺳﺎده ﺗﺮﯾﻦ ﻧﻮع ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻣﺜﻞ: ﺗﻘﺴﯿﻢ دوﺗﺎﯾﯽ ﺑﺎﮐﺘﺮي
7️⃣1️⃣ ﺳﺎده ﺗﺮﯾﻦ ﻧﻮع زاﯾﺶ در : وﻟﻮﮐﺲ
8️⃣1️⃣ ﺳﺎده ﺗﺮﯾﻦ ﺑﺎﻓﺖ ﺑﺪن: ﭘﻮﺷﺸﯽ

✅هرگز در راه رسیدن به رویاهایتان تسلیم نشوید

در تصویر پایین  دو پاسخبرگ از کنکور سراسری سال 1395را می بینید.
پاسخبرگ داوطلب سمت راست تقریبا 5 الی 6 برابر پاسخبرگ داوطلب سمت چپ پر شده است.
جالب اینجاست که بدانید رتبه ی داوطلب سمت راست در کنکور سراسری 18540و رتبه ی داوطلب سمت چپ 5231 شده است !!!
دانش آموز عزیز یادت باشه که هنگام پاسخ دادن به سوالات کنکور، از هوش هیجانی خودت بهره ببری و اسیر افکار و هیجانات منفی نشی...

1️⃣ گام اول : در گام اول باید بپذیری که یکبار خواندن کافی نیست این واقعیتی است که جز معدودی از نوابغ ، هیچ کس با یک بار خواندن مطالب  نمی تواند آن را به خاطر بسپارد . حتی مطالبی که به خواندن آنها علاقه مندیم به مرور زمان از خاطر ما می رود ، پس خواندن و مرور مستمر ، بهترین راه برای به خاطر سپردن مطالب است ;  در ضمن باید توجه داشت که اگر در یک روز ، چندین بار یک مطلب را بخوانید آن مطلب در حافظه کوتاه مدت شما ثبت می شود و در همان روز یا فردای آن روز ، به خاطر خواهد ماند ، اما اگر بخواهید آن مطلب دزر حافظه بلند مدت شما تثبیت شود باید در روزهای متعدد ، آن مطلب را مطالعه کنید ، برای مثال مطلبی را که برای بار اول می خوانید ، باید در طی یک هفته ، یک روز در میان مرور کنید و در هفته های بعد حداقل یک بار مروری سریع روی آن داشته باشید تا مطمئن شوید که آن مطلب در خاطر مانده است .
 2️⃣ گام دوم : استفاده از یک رژیم غذایی سالم و مناسب ، نه تنها برای جسم مفید است بلکه مغز و حافظه نیاز لازم است . طبق نظرات آکادمی عصب شناسی آمریکا ، خوردن میوه ها و سبزیجاتی ، مثل توت ها ، کلم بروکلی ، اسفناج ، هویج ، مرکبات ، گوجه فرنگی و سیب زمینی ، که حاوی میزان زیادی آنتی اکسیدان هستند ، می تواند توانایی ارتباط سلول های مغزی را بالا ببرد و خطر آسیب رسیدن به آنها را پایین بیاورد .توجه داشته باشید که چربی ها قادرند حواس ذهنی تان را کاهش دهند . زیرا وقتی چربی بالا می رود ، جریان خون کاهش پیدا می کند و در نتیجه اکسیژن رسانی به اعضای بدن ، از جمله مغز ، کاهش می یابد . همچنین افزایش چربی ، متابولیسم گلوکز را ، که منبع عمده انرژی سلول و تنها منبع انرژی سلولهای مغزی است را کند می کند پس تا حد امکان از مصرف روغن های جامد و مواد غذایی سرخ شده بخصوص چیبس پرهیز کنید .
از خوردن غذاهای سس دار نیز پرهیز کنید ، زیرا بر اساس تحقیقات انجام شده باعث کاهش حافظه می شود . نوشیدنید های کافئن دار نیز به علت دارا بودن موادی به نام تانن که 75 درصد آهن موجود در بدن را از بین می برند باعث اختلال در حافظه می شوند .
3️⃣ گام سوم : ورزش کنید . 
 
ورزشهای قلبی عروقی ، مانع از دست رفتن حافظه می شود . پزشکان بر این عقیده اند که ورزش ، گردش خون را در مغز بالا می برد و نمی گذارد که بافت های عصبی مغز با بالا رفتن سن به سرعت از بین بروند . همچنین ثابت شده است که انجام حرکات ورزشی دلخواه ، چند برابر بیشتر از انجام حرکات ورزشی غیر متنوع ، تاثیر خواهد داشت .پس به جای یک گوشه نشستن و بازی با کامپیوتر یا وقت گذرانی با تلفن همراه ، زمان هایی از روز را به ورزش اختصاص دهید حتی در زنگ های تفریح خوب است که به حیاط بروید و کمی بدوید یا نرمش کنید .
 
4️⃣ گام چهارم : با استفاده از سلولهای خاکستری مغز و وادار کردن آنها به فعالیت دز زمینه های مختلف ، مغزتان زا ورزش دهید ، با بکارگیری راههای بسیار ساده می توان به رشد و ترمیم سلولهای عصبی و افزایش شاخه های سلول های عصبی ( دندریت ) کمک کرد . فکر کردن به چیزهای زیبا و مثبت ، یک راه است . استفاده از کلمات جدید و تجربه مزه ها و بوهای جدید ، همه باعث میشود که اعمالتان در کورتکس ، عالی ترین لایه مغز است و کارههایی را که نیاز به درک و تیزذهنی دارد انجام می دهد . اعمالی که برای ما بصورت عادت در می آیند ، از سطح کورتکس پایین آمده و در بصل النخاع انجام می شوند ؛ پس با تغییر عادت می توانیم کورتکس خود را از بی فعالیتی خارج کرده و از آن کار بکشیم . 
 
5️⃣ گام پنجم : خوب و به موقع بخوابید . زیرا با یک استراحت خوب ، مغز می تواند اطلاعات بیشتر و بهتری را به حافظه برگرداند . وقتی خواب هستید مغز وظیفه مهم دسته بندی اطلاعات انباشته شده  در روز را برای استفاده های آتی دارد . بنابراین ، اگر خواب خوبی نداشته باشید ، مغز در این فرایند درست عمل نکرده و به سادگی اطلاعات خو را فراموش می کنید .
6️⃣ گام ششم : برای آماده ساختن حافظه ، بین مطالبی که خوانده اید و آنچه که از قبل می دانید یا بین مطالبی که در حال حاضر می خواهید به خاطر بسپارید ، ارتباط و تداعی معانی برقرار کنید ؛ مثلا برای به خاطر سپردن آثار دکتر اسلامی ندوشن ، می توان این جمله ساده را ساخت « روزها ، جام جهان بین ندوشن از آواها و صفیر سیمرغ خبر می دهد » . یا میتوان از روش سر واژه سازی استفاده کنید و یا مجموعه آثار یک شاعر یا نویسنده ، یک کلمه خاص بسازید ، در واقع تداعی معانی آگاهانه و کنترل شده ، دقیقا همان حافظه تربیت شده و قابل کنترلی را ایجاد می کند که به دنبال آن هستید .
 
7️⃣ گام هفتم : « ریلکسیشن » می تواند در بخاطر آوردن مطالب ، بخصوص وقتی دچار اضطراب شده اید ، بسیار مفید باشد . برای ریلکسیشن ، لازم است که چشم هایتان را ببندین و بدنتان را به تربیت از سر تا نوک انگشتان پا آرام و رها کنید . ماندن در حالت ریلکسیشن می تواند بین 3 تا 10 دقیقه به طول انجامد . دقت کنید که در این مدت قرار نیست که بخوابید ، بلکه اعضای بدن و ذهنتان آرام و رها می شوند تا بتوانید مطالب آموخته شده را بهتر به خاطر بیاورید یا برای فراگیری مطالب جدید آماده شوید .
✅هرگز در راه رسیدن به رویاهایتان تسلیم نشوید

1- مكثــها و توقفهاي چشمان خود را حين مطالعه سطور كــاهش دهيد.اين همان تمركزهاي لحظه اي بروي حروف و واژه ها اسـت. مـا هنگام خواندن هر يك از سطرهاي يك مـتـن چشمان خود را بصورت جهشي بسمت جلو حركت مي دهيم اكنون هر ميزان كه ما اين مكثـها و جهشــها را كـاهش دهيـم سـرعـت خـوانــدنمان نيز افزايش مي يابد. تـــعداد اين توقفها معمولا در افراد كند خوان به 7 بار در هر سـطر ميرسد اما شما ميتوانيد اين تعداد مكث را به 3 بار در هر سطر كاهش دهيد. 
نكته:هنگام مطالعه چشمان خود را در طول سطور حركت دهيد و نه سر خود را. 
نكته:براي كاهش مكث ها و توقفها ميبايست حوزه ديد خود را افزايش دهيد. براي اين منظور شما بايد سعي كنيد تا تصاوير واقع در گوشه چشمان خود را بدون اينكه بطور مستقيم به آنها نگاه كنيد، ببينيد. 
نكته:اجازه ندهيد حين مطالعه ديدتان دچار سرگرداني گردد. 
2- واژه ها را گروه بندي كنيد.ما ديگر آموخته ايم كه چگونه حروف را با يكديگر تركيب كرده و كلمات را خوانده و درك كنيم. اكنون بايد بياموزيم كه دسته اي از كلمات را با يكديگر تركيب كرده و يك جمله را در آن واحد بخوانيم. و در قدم بعدي بايد بياموزيم كه چگونه جملات را دسته بندي كرده و مفهوم كلي يك پاراگراف را استخراج كنيم. 
نكته:ثابت شده كه دسته بندي واژه ها قوه ادراك و فهم را افزايش ميدهد. بطور كلي مفهوم را آسانتر ميتوان از يك دسته واژه استخراج كرد تا از كلمات منفرد و حتي حروف تك. 
3- هيچگاه به عقب باز نگرديد.اغلب افراد عادت كرده اند هنگام مطالعه به عقب بازگشته و واژه ها و يا قسمتهايي از متن را كه بدرستي متوجه نشده اند را بازخواني كنند. اين كار فقط از سرعت خواندن شما ميكاهد. شما ميتوانيد با مطالعه تكميلي قسمتهايي كه بدرستي متوجه نشده ايد را درك كنيد. شايد با خودتان بگوييد كه اين باز خواني مجدد هم زمانبر است. اما باز گشت مكرر به عقب براي بازخواني قسمتهاي درك نشده به مراتب وقت گير تر از مطالعه مجدد يك مطلب به روش تند خواني ست. 
4- هدفمند مطالعه كنيد.هدف خود را از مطالعه هر مطلبي از پيش تعيين كنيد. كه چه نوع اطلاعاتي را ميخواهيد كسب كنيد. اين كار سبب ميگردد تا شما اطلاعات غير ضروري و حاشيه اي را در فرايند مطالعه حذف كنيد. 

5- فقط كلمات و مفاهيم كليدي را مطالعه كنيد. ما براي نگاشتن مطالب ناگزيريم پاره اي دستورات نوشتاري و ساختار صحيح جملات را رعايت كنيم. اما هنگام خواندن نه.40 تا 60 درصد كل يك متن از واژه ها و حروف بي اهميت و غير ضروري (البته براي درك آن) تشكيل يافته است. مانند حروف ربط مانند"و" و "يا". بياموزيد تنها اسمها و افعال را بخوانيد. نكات و مفاهيم اصلي يك پاراگراف را يافته و آن را در ذهن بسپاريد و جزئيات خارج از موضوع اصلي را حذف كنيد. 
6- با صداي بلند مطالعه نكنيد. سرعت ادا كردن و صحبت كردن بسيار كمتر از ظرفيت يادگيري و مطالعه شماست. در فرايند مطالعه ميبايست فقط چشمها و مغز درگير باشند. سرعت قوه بينايي شما بسيار بيشتر از سرعت تكلم شماست. بنابراين از تلفظ حروف و واژه ها حين مطالعه خودداري كنيد. اما مسئله اصوات به همين جا ختم نيمشود. ما حين خواندن در ذهن خود نيز اصوات مرتبط با حروف و واژه ها را بيان ميكنيم. اين همان نداي درون شماست زماني كه به اصطلاح در دلتان مطلبي را ميخوانيد. يعني ما پس از ديدن يك كلمه صبر ميكنيم تا صداي مرتبط با آن كلمه (تلفظ) در ذهنمان كامل شود سپس به سراغ كلمه بعدي ميرويم. اين عادت نيز سرعت مطالعه شما را كاهش ميدهد. به ياد داشته باشيد كه حذف كامل اين صداها در مغز و ذهن غير ممكن است اما ميتوان آنها را به حداقل رساند. 
7-در محيط مطالعه خود هر عاملي كه موجب پرت شدن حواس شما ميگردد را حذف كنيد. 
8- هر ميزان كه شما با واژگان و اصطلاحات يك زبان آشنا تر ومانوس تر باشيد درك بهتري نيز از متون نگاشته شده به آن زبان خواهيد داشت. بنابراين تا ميتوانيد واژه و اصطلاح جديد بياموزيد. 
9- تمرين كنيد، تمرين كنيد. تا ميتوانيد تند خواني را تمرين كنيد.تند خواني نيز همچون ساير مهارتها نياز به ممارست دارد. 
10- تمركز خود را حين مطالعه حفظ كنيد. بدين مفهوم كه در حين خواندن مطلبي در آن واحد به چيز ديگري فكر نكنيد

1️⃣.هنگام درس خواندن کاغذ و خودکاری کنار دست خود بگذارید و فکرهایی که به ذهنتان می‌رسد و مزاحم درس خواندن می‌شود یادداشت کنید. با این کار دیگر نگران فراموش کردن کارها و ایده‌ها نیستید و به خودتان یادآوری می‌کنید. درست است که این کارها به اندازه‌ای مهم هستند که آن‌ها را یادداشت کنید و بعداً برای‌شان کاری انجام بدهید اما آن‌قدر مهم نیستند که به خاطرشان درس خواندن را متوقف کنید.

2️⃣.خوب است گاهی فکرهای ناراحت‌کننده یا آن‌هایی که حواستان را پرت می‌کنند کنار  بگذارید. به این ترتیب که زمانی که مشغول درس خواندن هستید آن‌ها را موقتاً کنار بگذارید تا بتوانید روی درس خواندن متمرکز شوید.

3️⃣. سعی کنید هدف مشخصی را معین کنید که در هر بار درس خواندن به آن برسید. این کار کمک می‌کند توجهتان را به کار مشخصی که در دست دارید معطوف کنید. هم‌چنین این کار بازخوردی از پیشرفت به دست‌تان می‌دهد.

4️⃣ .سعی کنید بر درسی که می‌خوانید تمرکز کنید و به اتفاقات بلندمدتی که بر اثر خوب یا بد امتحان دادن می‌افتد فکر نکنید. مهم‌ترین کار در حال حاضر را انجام بدهید و بدانید هر چیزی که حواس شما را پرت می‌کند اهمیت کم‌تری دارد از آن‌چه در حال انجامش هستید.

5️⃣.هرگاه امکان داشت مستقیماً به سراغ علت حواس‌پرتی‌تان بروید. گاهی با حذف علت حواس‌پرتی اصلی می‌توانید زمان بیش‌تری را به درس اختصاص دهید و بعداً کم‌تر نگران باشید.

6️⃣. سعی کنید جای خاصی را برای درس خواندن انتخاب کنید که عوامل حواس‌پرتی مثل رادیو و تلویزیون در آن نباشد.

7️⃣. محل درس خواندن خود را تمیز و مرتب نگه دارید و سعی کنید از آن فقط برای درس خواندن استفاده کنید. این کار حواس‌پرتی را کاهش می‌دهد و کمک می‌کند راحت‌تر به تمرکز دست یابید. مثلاً ممکن است وقتی روی تخت دراز می‌کشید و درس می‌خوانید کم‌تر تمرکز داشته باشید تا وقتی که پشت میزی می‌نشینید که همیشه از آن برای درس خواندن استفاده می‌کنید.

8️⃣. درس خواندن را در دوره‌های زمانی محدود انجام بدهید تا بدانید به‌زودی نقطه‌ی پایان فرا می‌رسد. بی‌وقفه درس خواندن اگر با این دیدگاه انجام شود که نقطه‌ی پایانی وجود ندارد، سخت‌تر است.

9️⃣. همه‌ی کتاب‌ها، جزوه‌ها و کتاب‌های کمک‌درسی‌تان را مربوط به درسی که تصمیم خواندن داریدکنار دست‌تان بگذارید. اگر لازم باشد برای این‌ها از جای‌تان بلند شوید یا مدتی دنبالشان بگردید حواستان بیش‌تر پرت می‌شود.

✅ وقتی هدف تو تسخیر قله هاست، باید همیشه رفت، باید همیشه خواست .

⛔️ تعدادی از دانش آموزان به دلیل وسواس مطالعاتی بارها یک پاراگراف یا مطلب رو برای خود تکرار می‌کنن
و به راحتی وقت خودشون رو هدر میدن!!

❗️علت اصلی این کار ترس از فراموشیست❗️

✅ اما امروز یه راهکار بهتون پیشنهاد میکنیم و امیدواریم براتون مفید باشه!!

چطور بر استرس کنکور و امتحانات غلبه کنیم
خواب خود را از ابتدا تنظیم کنید

جک دورسی موئسس شبکه اجتماعی توئیتر هر شب ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه می‌خوابد و هر روز ساعت ۵:۳۰ دقیقه صبح از خواب بیدار می‌شود

جف بزوس موسس سایت بزرگ و مشهور آمازون هر شب ساعت ۱۰ می‌خوابد و هر روز ساعت ۵ صبح از خواب بیدار می‌شود

این‌ها نمونه ای از افراد موفقی در سطح دنیا هستند که برنامه خواب منظم و برنامه ریزی شده ای دارند. همه ما برای اینکه بتوانیم نیرو خود را مجدد باریابی کنیم نیاز داریم که به اندازه کافی به استراحت بپردازیم. خواب لذت بخش چیزی است که در زمان کنکور بیش از هر زمان دیگری باید آن را جدی بگیرید. توصیه ما این است مانند افراد موفق و بزرگی که برای شما نام بردیم شب‌ها به موقع به رخت خواب بروید و صبح‌ها نیز زود از خواب بیدار شوید. بعد از یک مدت که این کار را انجام دهید ساعت بیولوژیک بدن شما تنظیم می‌شود و روزهای فوق العاده پر انرژی و سر حالی را تجربه خواهید کرد.

ورزش کنید

اگر اهل ورزش نیست، بسیار خوب است حالا که قصد غلبه بر استرس امتحان را دارید، چند تمرین سبک را به برنامه‌ی روزانه‌تان اضافه کنید تا به ذهن‌تان فرصت تمرکز کردن روی چیزی غیر از درس و مطالعه را بدهید.

ورزش کردن موجب افزایش اندورفین شده، شما را شادتر و سرحال‌تر و از استرس‌تان کم می‌کند. هر وقت برای مطالعه دچار مشکل شدید، برای یک پیاده‌روی تند یا دویدن بیرون بروید تا حواس‌تان از چیزهایی که به شما استرس می‌دهد کمی پرت شود. ورزش و پیاده روی سبک در روحیه شما تاثیر به سزایی خواهد داشت.

مقایسه نکنید

در مقالات زیادی از سایت محصل ایرانی به شما هشدار داده‌ایم که از مقایسه کردن خود با دیگران خودداری کنید. باز هم این هشدار را به شما می‌دهیم که بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رقیب شما در کنکور سراسری فقط و فقط خودتان هستید و به هیچ عنوان نباید خودتان را با رقبای خود مقایسه کنید چرا که فقط باعث هدر رفتن وقت و افزایش استرس و اضطراب شما می‌شود.

مثبت باشید

فکر کردن به مشکلات و موانع کار سختی نیست و البته فایده‌ای هم برای شما نخواهد داشت. در مسیر کنکور سراسری شما دو راه دارید. یکی اینکه درس بخوانید و در کنار درس خواندن مدام غر بزنید و از زمین و زمان گله کنید و از کمبود امکانات صحبت کنید. یک راه دیگر هم هست که در کنار درس خواندن زیبا فکر کنید. به این موضوع فکر کنید که در حال ساخت آینده خود هستید. در حال تلاش هستید تا در آزمونی با شرکت هم سن و سالان خود برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقه‌تان می‌جنگید. داشتن روحیه شاد سازنده شما را در سراشیبی پیشرفت قرار می‌دهد. (بزرگ‌ترین قایق‌ها با کوچک‌ترین سوراخ‌ها غرق خواهند شد. پیشنهاد ما لبخند زدن در همه حال است)

برنامه داشته باشید

داشتن برنامه‌ریزی دقیق و منسجم و به نوعی داشتن نقشه راه که به شما نشان دهد در هر روز از هفته و از هر ماه قرار است چه فعالیت‌هایی را انجام دهید از سردرگمی شما کم می‌کند و باعث می‌شود به آینده دید روشن داشته باشید و به عنوان مثال نگران مرور پیش یک و یا جمع‌بندی درسی مثل عربی نباشید. با داشتن برنامه‌ریزی شما می‌توانید کارهایی را که قرار است روز بعد انجام دهید الویت بندی کنید و این بسیار خوب است.

چیزی را که آرام‌تان می‌کند پیدا کنید

بعضی کارها هستند مثل آب روی آتیشند! زمانی که از استرس مغزتان قفل کرده بهتر است کاری را انجام دهید که از آن لذت می‌برید و آرامتان می‌کند. ممکن است به موسیقی مورد علاقه‌تان گوش بدهید یا خوراکی مورد علاقه‌تان را بخورید، یادتان باشد حتما فعالیتی انجام دهید که واقعا این امکان را به شما بدهد تا برای مدت کوتاهی از فکر و هوای کنکور و امتحان فاصله بگیرید. با این کار وقتی دوباره مطالعه و درس خواندن را شروع کنید، نه تنها یک ساعت از وقت‌تان را تلف نکرده‌اید بلکه انرژی کسب کرده و آماده‌اید تا با کتاب‌ها و جزوه‌های‌تان دست و پنجه نرم کنید.

برای کاهش استرس امتحان و کنکور این کارها را انجام ندهید:
۱) در سر جلسه به دیگر افرادی که در سر جلسه آزمون و امتحان حضور دارند نگاه نکنید.

۲) از نگاه کردن به سوالات پاسخ نداده و خانه‌های سفید پاسخ برگ خودتان در سر جلسه آزمون و امتحان لطفاً خودداری کنید!

۳) مدام با موبایل خود سرگرم نشوید و وقت نگذرانید. ( افزایش تمرکز از بهترین راه‌کارها برای کاهش استرس و اضطراب خواهد بود)

۴) از مدام درس خواندن بپرهیزید. همه شما نیاز دارید روزهایی را استراحت مطلق کنید.

۵) از این شاخه به آن شاخه نپرید. به زبان ساده‌تر در هنگام درس خواندن فقط درس بخوانید و در هنگام استراحت فقط استراحت کنید.


 


رتبه م چند میشه؟

در مورد فصول مختلف زیست با دو حالت مواجه هستیم. 1⃣_فصل هایی که کاملا جدید هستن و ما هیچ پیش زمینه ای از اونا نداریم کاری که ما میکنیم این هست که یک دور به صورت روزنامه وار فصل مورد نظر رو مطالعه میکنیم تا باکلیت فصل آشنا بشیم بعد از اون مرحله مطالعه دقیق هست یعنی جزء به جزء کلمات و مخصوصا شکل ها و همینطور قید ها برای ما مهم هستند و باید هایلایت بشن بعد از این مرحله وارد مرحله تست زنی میشیم و تست های کتاب کمک درسی رو به صورت یک در میان میزنیم که کل فصل رو پوشش داده باشیم مرحله بعد تحلیل تست هاست و باید هر نکته جدیدی که باهاش مواجه میشیم داخل کتاب حاشیه نویسی کنیم به فاصله دو تا سه روز بعد مشابه مرحله قبل یعنی خوندن دقیق دوباره فصل(به همراه حاشیه نویسی ها) و زدن بقیه تست ها 2⃣_مورد دوم فصل ها هم اونایی هستن که قبلا برای امتحانات تشریحی یا... اونارو خوندیم و باهاشون آشناییم و دیگه نیازی به مطالعه سریع و روزنامه ای نداریم بعد از تموم شدن این مراحل باید بریم سراغ سوالات کنکور سال های اخیر و با دید طراح کنکور به هر فصل و اهمیت اون فصل برای طراح آشنا بشیم ساعت مطالعه روزانه زیست شناسی بسته پایه تحصیلی بین یک ساعت تا چهار ساعت در روز متفاوت است و منبع اول و آخر ما: کتاب درسی

➕ نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۸ 
 
✅ کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 98 برای ورود به دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد تنها از طریق سایت سازمان سنجش و بصورت اینترنتی قابل دریافت است. بدین شکل که هر فرد باید با داشتن اطلاعات ثبت نام آزمون، وارد سایت سنجش شده و بعد از دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 98 اقدام به پرینت ( چاپ ) آن کنند. نحوه دریافت کارت به دو صورت است: یا با وارد کردن شماره سریال 12 رقمی ثبت نام و شماره شناسنامه و یا با شماره پرونده و کد 16 رقمی پیگیری ثبت نام. برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 98 کافیست ابتدا وارد سایت سنجش به آدرس Sanjesh.org شوید و در صفحه اول روی لینک "کارت شرکت در آزمون سراسري سال 1398" کلیک کنید. سپس همانطور که در صفحه زیر مشخص است به چهار صورت می توانید کارت خود را دریافت کنید:

1) با وارد کردن شماره پرونده، کد رهگیری و شماره شناسنامه
2) با وارد کردن شماره پرونده، کد ملی و سریال شناسنامه
3) با وارد کردن شماره پرونده، شماره داوطلبی
4) با وارد کردن شماره سریال، شماره شناسنامه

✅ هیچوقت اجازه نده احساس ترست از شکست بیشتر از هیجانت برای موفقیت بشه

✍ کنکور۹۸
 
⭕ زمان انتشار و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۸ 
 
✅ زمان و نحوه پرینت کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ روز دوشنبه سوم تیرماه همراه با سایر شرایط و ضوابط شرکت در آزمون منتشر خواهد شد
◀ کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۸برای ورود به دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد تنها از طریق سایت سازمان سنجش و بصورت اینترنتی قابل دریافت است. بدین شکل که هر فرد باید با داشتن اطلاعات ثبت نام آزمون، وارد سایت سنجش شده و بعد از دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۹۸ اقدام به پرینت ( چاپ ) آن کنند. نحوه دریافت کارت به دو صورت است: یا با وارد کردن شماره سریال ۱۲ رقمی ثبت نام و شماره شناسنامه و یا با شماره پرونده و کد ۱۶ رقمی پیگیری ثبت نام. برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۹۸کافیست ابتدا وارد سایت سنجش به آدرس Sanjesh.org شوید و در صفحه اول روی لینک "کارت شرکت در آزمون سراسري سال 1398" کلیک کنید. سپس همانطور که در صفحه زیر مشخص است به چهار صورت می توانید کارت خود را دریافت کنید:
1) با وارد کردن شماره پرونده، کد رهگیری و شماره شناسنامه
2) با وارد کردن شماره پرونده، کد ملی و سریال شناسنامه
3) با وارد کردن شماره پرونده، شماره داوطلبی
4) با وارد کردن شماره سریال، شماره شناسنامه

 بدينوسيله به اطلاع كليه متقاضياني كه‌ در آزمون‌ سراسري‌ سال 1398 ثبت‌‌نام‌ نموده‌­اند مي‌رساند آزمون عمومي و اختصاصي داوطلبان گروه­هاي آزمايشي علوم رياضي و فني و علوم انساني در صبح پنج­شنبه مورخ 98/04/13، داوطلبان گروه آزمايشي هنر در بعدازظهر پنج­شنبه مورخ 98/04/13، داوطلبان گروه آزمايشي علوم تجربي در صبح جمعه مورخ 98/04/14 و داوطلبان گروه آزمايشي زبانهاي خارجي در بعدازظهر جمعه مورخ 98/04/14 در 381 شهرستان و بخش مختلف كشور (به شرح جدول شماره 1) برگزار خواهد شد. كارتهاي‌ شركت در آزمون براي‌ كليه‌ داوطلبان‌ آزمون‌ سراسري سال 1398 براساس‌ مندرجات‌ بند «الف‌» اين‌ اطلاعيه‌ بر روي پايگاه اطلاع ­رساني سازمان سنجش آموزش كشور قرار مي‌گيرد و داوطلبان پس از پرينت كارت شركت در آزمون، در صورت وجود نقص احتمالي مي‌بايستي "مطابق بند «ب» اين اطلاعيه" به حوزه ­هاي رفع نقص كارت مندرج در جدول شماره 2 مراجعه نمايند.

 

الف- نحوه‌ و زمان پرينت برگ راهنما و كارت شركت در آزمون

كارتهاي‌ شركت در‌ آزمون‌ كليه‌ داوطلبان‌ گروههاي‌ آزمايشي‌ علوم‌ رياضي‌ و فني‌، علوم‌ تجربي‌، علوم انساني‌، هنر و زبانهاي خارجي‌ به همراه برگ راهنماي شركت در آزمون از روز يكشنبه مورخ 98/04/09 لغايت روز چهارشنبه مورخ 98/04/12 براي مشاهده و پرينت بر روي پايگاه اطلاع ­رساني اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. لذا كليه‌ متقاضيان شركت‌ در آزمون‌، براي پرينت كارت شركت در آزمون بايد در تاريخ تعيين شده به شرح فوق به پايگاه اطلاع‌ رساني مذكور مراجعه نموده و با وارد نمودن شماره سريال كارت اعتباري ثبت نام (12 رقمي) و شماره شناسنامه و يا شماره پرونده و كدپيگيري ثبت‌نام (16 رقمي) و نام و نام‌خانوادگي، كدملي و سريال شماره شناسنامه يك نسخه پرينت از برگ راهنما و كارت شركت در آزمون تهيه نمايند. بديهي است داوطلباني كه در 2 يا 3 گروه آزمايشي متقاضي شده‌اند بايد علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون گروه آزمايشي اصلي، برحسب مورد نسبت به پرينت كارت گروه آزمايشي دوم و يا گروههاي آزمايشي دوم و سوم (گروه­هاي آزمايشي هنر وزبانهاي خارجي) خود اقدام نمايند. داوطلبان براي پرينت كارت شركت در آزمون بايد منحصراً به روش فوق اقدام و براساس تاريخ و آدرس تعيين شده بر روي كارت شركت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه نمايند. بديهي است براي شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون و هم چنين اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس­دار و ارائه آن الزامي است. لذا كليه داوطلبان بايد براي پرينت كارت شركت در آزمون اقدام نمايند.

تذكر مهم: چنانچه داوطلبي به دليل در اختيار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره پرونده و يا كد پيگيري مورد نياز، موفق به پرينت كارت شركت در آزمون خود نمي‌شود، لازم است با مراجعه به پايگاه اطلاع‌ رساني اين سازمان و ورود به سيستم پاسخگويي و انتخاب نام آزمون و تعيين موضوع پيگيري نسبت به دريافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، و يا كد پيگيري ثبت­ نام اقدام نمايند و به هيچ وجه به باجه رفع نقص مراجعه ننمايند. لازم به ذكر است اين امكان براي داوطلباني فراهم مي­باشد كه در سيستم پاسخگويي داراي عضويت باشند. لذا ضرورت دارد داوطلباني كه اطلاعات فوق را مفقود نموده اند با عضويت در اين سيستم نسبت به بازيابي اين اطلاعات اقدام نمايند.

 

ب- محل‌ رفع نقص كارت شركت در آزمون

محل رفع نقص كارت شركت در ‌آزمون كليه داوطلبان گروه­هاي آزمايشي علوم رياضي و فني‌، علوم انساني‌، علوم‌ تجربي‌، هنر و زبانهاي ‌خارجي‌ بر مبناي‌ شهرستان‌ محل‌ اقامت فعلي‌ آنان‌ كه‌ در بند 44 تقاضانامه‌ ثبت‌ نام‌، مشخص‌كرده‌اند به‌ شرح‌ جدول شماره‌ 1 و آدرس محل رفع نقص به شرح جدول شماره 2 اين اطلاعيه مي‌باشد.

 

ج- درصورت مشاهده مغايرت در مندرجات كارت شركت در آزمون، داوطلبان لازم است به شرح زير اقدام نمايند

1-داوطلبان نظام سالي واحدي و ترمي واحدي كه مشمول اعمال سوابق تحصيلي ديپلم (فارغ‌التحصيلان سال 1384 به بعد) و يا پيش‌دانشگاهي (فارغ‌التحصيلان سال 1391 به بعد) مي‌باشند و همچنين داوطلبان نظام آموزشي جديد (نظام 6،3،3) كه ديپلم خود را در سال 1398 اخذ مي‌نمايند و نسبت به مندرجات كارت شركت در آزمون در بندهاي 1 ،3 ،4، 7 ،13، 16، 17، 22، 23، 24 و25 شامل نام خانوادگي و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع ديپلم، شماره ملي، كد دانش آموزي و منطقه اخذ ديپلم، سال و بخش محل اخذ مدرك پيش‌دانشگاهي، عنوان مدرك پيش‌دانشگاهي، منطقه يا ناحيه اخذ مدرك پيش‌دانشگاهي، كد دانش آموزي مقطع پيش‌دانشگاهي مغايرتي مشاهده نمودند لازم است براي پيگيري موارد مذكور حداكثر تا تاريخ 98/04/16 به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرك تحصيلي خود مراجعه و از آن طريق نسبت به اصلاح موارد اقدام نمايند.

تبصره: لازم به توضيح است مجدداً سوابق تحصيلي كليه داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصيلي (بخصوص نمرات داوطلبان نظام آموزشي جديد 6،3،3) از تاريخ 98/04/20 براي مشاهده بر روي سايت اين سازمان قرار خواهد گرفت. لذا داوطلبان لازم است در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در سوابق تحصيلي خود، تا تاريخ 98/04/23 براي پيگيري و اصلاح مغايرت به مناطق آموزش و پرورش محل تحصيل خود مراجعه نمايند.

2-داوطلباني كه مشمول اعمال سوابق تحصيلي نمي‌باشند چنانچه مغايرتي در اطلاعات مندرج در بندهاي 1، 3، 4، 7، 13، 14، 15، 18، 19، 20، 21 ، 22 ، 23 ، 24 و 27 شامل نام خانوادگي و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع ديپلم، شماره ملي، سري و سريال شناسنامه، محل تولد، سهميه، معدل كتبي نهايي ديپلم، محل اخذ مدرك ماقبل ديپلم، محل اخذ مدرك ديپلم، عنوان مدرك پيش دانشگاهي، منطقه يا ناحيه اخذ پيش‌دانشگاهي و وضعيت تحصيلي و اشتغال مغايرتي مشاهده نمودند لازم است براي اصلاح مورد يا موارد مذكور حداكثر تا تاريخ 98/04/14 منحصراً به سايت اينترنتي سازمان سنجش (قسمت ويرايش اطلاعات) مراجعه و با توجه به توضيحات مندرج در سايت نسبت به اصلاح موارد اقدام نمايند.

 3-داوطلبان درصورتي كه مغايرتي در اطلاعات مندرج در بندهاي 2، 6، 8، 9 ، 10 و 11 (جنس، دين، زبان خارجي امتحاني، معلوليت، بهيار و نظام آموزشي) كارت شركت در آزمون مشاهده نمودند ضروري است از روز سه‌شنبه 98/04/11 لغايت روز چهارشنبه 98/04/12 از ساعت 8:30 الي 12:00 و 14:00 الي 18:00 با همراه داشتن كارت شناسايي معتبر (كارت ملي و يا شناسنامه عكس­دار) شخصاَ به نماينده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه براساس جدول شماره 2 همين اين اطلاعيه مراجعه نمايند.

4-چنانچه كارت شركت در آزمون داوطلب داراي اشكالاتي از جمله؛ فاقد مُهر عكس، واضح نبودن عكس، درج عكسي به جزء عكس داوطلب (اشتباه عكس) و ... مي­باشد ضروري است از روز سه‌شنبه 98/04/11 الي روز چهارشنبه 98/04/12 از ساعت 8:30 الي 12:00 و 14:00 الي 18:00 با همراه داشتن 2 قطعه عكس 4×3، كارت ملي يا شناسنامه عكسدار شخصاَ به نماينده اين سازمان مستقر در باجه رفع نقص‌حوزه مربوطه براساس جدول شماره 2 مراجعه نمايند و موضوع را دنبال نموده تا مشكل برطرف گردد.

تبصره: در صورتي كه در اين خصوص كارت داوطلب داراي اشكال مي‌باشد و تا روز قبل از آزمون نسبت به رفع آ ن اقدام ننمايد مطابق مقررات مربوط به تخلف و تقلب با وي رفتار خواهد شد.

5-چنانچه سهميه درخواستي داوطلبي غير از سهميه مناطق مي‌باشد و در بند 18 كارت شركت در آزمون سهميه مناطق درج گرديده است لازم است به ترتيب ذيل عمل نمايند:

5-1-كليه داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه‌هاي بنياد شهيد و امور ايثارگران، رزمندگان ستاد كل نيروهاي مسلح، وزارت جهاد كشاورزي و رزمنده داوطلب بسيجي و همچنين همسر و فرزندان آنان جهت اعلام مغايرت و تكميل اطلاعات مربوط به سهميه حداكثر تا تاریخ 98/04/14 منحصراً به قسمت ويرايش اطلاعات در سايت اين سازمان مراجعه و با توجه به توضيحات مندرج در سايت نسبت به اصلاح و تكميل موارد اقدام نمایند تا درصورت تاييد سهميه توسط ارگان مربوط، سهميه براي آنها اعمال گردد. در غيراينصورت با سهميه مناطق گزينش خواهند شد و هيچگونه اعتراضي قابل قبول نمي‌باشد.

5-2- داوطلباني كه در مرحله اول ثبت نام متقاضي استفاده از سهميه بوده‌اند ولي سهميه آنان به هر دليل از طرف ارگان ذيربط مورد تاييد قرار نگرفته است براي اطمينان بيشتر و بررسي وضعيت عدم تاييد سهميه خود (بعد از ويرايش) به ارگانهاي ذيربط نيز مراجعه نمايند. در غير اينصورت با سهميه مناطق گزينش خواهند شد و هيچ‌گونه اعتراضي قابل قبول نمي‌باشد.

6- چنانچه شماره داوطلب مندرج بر روي كارت شركت در آزمون چه به صورت عددي و يا به صورت حروف ناخوانا مي‌باشد ضروري است از روز سه‌شنبه 98/04/11 الي روز چهارشنبه 98/04/12 از ساعت 8:30 الي 12:00 و 14:00 الي 18:00 شخصاَ به نماينده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط براساس جدول شماره 2 اين اطلاعيه مراجعه نمايند و موضوع را دنبال نموده تا مشكل برطرف گردد.

7- داوطلبان گروه آزمايشي هنر در صورت علاقهمندي به رشته­ هاي ذيل به منظور شركت در آزمون عملي مي­بايست نسبت به انتخاب حداكثر دو مجموعه از رشته‌هاي تحصيلي جدول ذيل (موارد 2 الي 14) و منحصراً به صورت اينترنتي از تاريخ 98/04/09 و همزمان با پرينت كارت تا 98/04/18 از طريق پايگاه اطلاع‌ رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org اقدام نمايند. با توجه به اينكه پذيرش دانشجو در رشته‌هاي تحصيلي مورد نظر در آزمون سراسري سال 1398 بصورت متمركز و با شرايط خاص صورت مي‌پذيرد داوطلباني كه اقدام به انتخاب يك/1 مجموعه از مجموعه رشته‌هاي تحصيلي گروه آزمايشي هنر براي شركت در آزمون عملي اقدام مي‌نمايند، مي­بايست نسبت به پرداخت مبلغ 500.000 (پانصد هزار) ريال بابت هزينه آزمون عملي به صورت اينترنتي به وسيله كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب، از تاريخ فوق با مراجعه به پايگاه اطلاع‌ رساني فوق‌الذكر اقدام نمايند. داوطلبان در صورتي كه متقاضي و علاقه مند به شركت در آزمون عملي دو/2 مجموعه از مجموعه ­هاي گروه آزمايشي هنر مي‌باشند مي‌بايست نسبت به پرداخت مبلغ 1.000.000 (يك ميليون) ريال بصورت اينترنتي اقدام نمايند. بديهي است عدم پرداخت هزينه آزمون رشته­ هاي تحصيلي عملي در تاريخ تعيين شده، به منزله عدم امكان پذيرش آنان در اين رشته‌ها خواهد بود. آزمون عملي براي كليه رشته‌هاي مندرج در جدول ذيل در مردادماه 98 برگزار خواهد شد و داوطلبان لازم است براي اطلاع از جزئيات برگزاري آزمون عملي، زمان پرينت كارت ورود به جلسه و آدرس محل برگزاري آزمون رشته‌هاي مندرج در جدول ذيل (بجز رشته علوم ورزشي) به اطلاعيه‌اي كه در تاريخ 98/05/08 در پايگاه اطلاع رساني اين سازمان قرار مي‌گيرد، مراجعه نمايند.

8- داوطلبان هريك از گروه­هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني در صورت علاقه ­مندي به رشته علوم ورزشي و آموزش تربيت بدني (مورد 1 جدول ذيل) مي­بايست نسبت به انتخاب مورد مربوط منحصراً به صورت اينترنتي همزمان با پرينت كارت از تاريخ 98/04/09 تا 98/04/18 از طريق پايگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org اقدام نمايند و با توجه به اينكه پذيرش دانشجو در اين رشته در آزمون سراسري سال 1398 به صورت متمركز با شرايط خاصصورت مي­ پذيرد، داوطلباني كه نسبت به انتخاب مورد مربوط اقدام نموده ­اند مي­بايست نسبت به پرداخت مبلغ 310.000 (سيصد و ده هزار) ريال به صورت اينترنتي به وسيله كارتهاي بانكي عضو شتاب اقدام نمايند. ضمناً آزمون عملي رشته مذكور در روزهاي 3 و 4 مرداد ماه 98 برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است براي اطلاع از جزئيات برگزاري آزمون عملي، زمان دريافت كارت و آدرس محل برگزاري آزمون رشته علوم ورزشي به اطلاعيه‌اي كه در تاريخ 98/04/26 در پايگاه اطلاع رساني اين سازمان قرار مي‌گيرد، مراجعه نمايند.

 

✍️می خوای رتبه برترکنکوربشی باید۱۰ویژگی داشته باشی

مطالعه شب امتحانی سبب کاذب شدن نتیجه امتحان خواهد شد.ممکن است در حال حاضر به دلیل کم بودن مباحث آزمون شما توانایی مطالعه شب قبل از آزمون را داشته باشیداما،شب قبل از آزمون سراسری به دلیل حجم زیاد مباحث این اتفاق نخواهد افتاد وسبب استرس خیلی زیاد وعدم نتیجه‌گیری شما خواهد شد. بایستی اولویت شما رسم الگوهای یادآوری از دروس باشد تا علاوه بر یادگیری بهتر مطالب،سبب می‌شود بتوانید مرورهای منظمی داشته باشید و این موضوع سبب انتقال اطلاعات به حافظه بلند مدت شما خواهد شدو شما از مرورهای شب امتحانی بی‌نیاز خواهید شد.در حال حاضر در دوران جمع‌بندی نیمسال اول، اقدامات دروس نیمسال‌اول سال آخر را تکمیل کنید و پس از امتحانات سعی کنیددرس هرروز را همان روز بخوانید.