اخبار و اطلاعیه ها

مشاور تحصیلی (مشاوره کنکور)
-سوابق شغلی:
1. مشاور تحصیلی دانشگاه شیراز، دانشگاه صنعتی شیراز، دانشگاه فرهنگیان شیراز.
2. مدرس دروس رشته مشاوره دانشگاه فرهنگیان از سال 1385 تاکنون.
3. مشاوره کنکور در مدارس تیزهوشان شیراز.
4. مشاور کنکور مدارس شاهد شهر شیراز.
5. مشاور کنکور مدارس غیردولتی امام رضا، طه، دانشگاه شیراز، علوم پزشکی، علوی، مهر تابان، نخبگان علامه طباطبایی، برگزیدگان.
-مجری طرح‌های مشاوره‌ای در واحدهای آموزشی شیراز:
1. طرح ملی شهاب (شناسایی و هدایت استعدادهای برتر).
2. طرح ارتقاء معدل.
3. طرح ارتقاء رتبه‌ی کنکور.
4. طرح افزایش انگیزه‌ی تحصیلی.
5. طرح موفقیت تحصیلی.
6. طرح انتخاب رشته دانش‌آموزان.
7. طرح انتخاب رشته کنکور.

در صورت تمایل می توانید جهت مشاوره به آدرس : شیراز - خیابان ملاصدرا- کوچه 9 مراجعه نمایید و یا با شماره 32342867-071 تماس حاصل نمایید .

آزمون آزمایشی:

بهتر است در فاصله ی بسیار کمی پس از برگزاری هر آزمون آزمایشی، از نقاط ضعف و قابل بهبود خود مطلع شویم تا در سریع ترین زمان ممکن آن را برطرف نماییم.بررسی دلیل جواب ندادن به بعضی از سوالات یا مبحث سوالاتی که به آن ها غلط جواب داده ایم، یعنی شناسایی نقاط ضعف تحصیلی. باید با پیدا کردن نقاط ضعف و قوت خود بعد از هر آزمون، موقعیت کنونی خودتان را با هدف تان مقایسه کنید.

سال 1396 بر شما دانش آموزان عزیز مبارک باد

نوروز یعنی روز را از نو شروع کردن:

درختان از خواب بیدار شده و تجدید قوا می کنند. از تمام امکانات و منابع خود که شامل آب و مواد موجود در خاک است، استفاده می کنند و با تمام قوا به ما ثمره و نتیجه می دهند. آیا به راستی نمی توانیم از این چرخش طبیعت درس بگیریم؟

دلیل اهمیت دوره ی مطالعاتی نوروز:

 1. لحظات پایانی هر مسابقه تعیین کننده ترین و پر اهمیت ترین لحظات است. بسیاری از ویژگی های دوران جمع بندی (روزهای تعطیل بیشتر، بی برنامگی داوطلبان، اتمام بیشتر مباحث، نزدیک شدن به آزمون سراسری و...)
 2. عادات مطالعه در دوران جمع بندی(بهار) در نوروز شکل می گیرد:

استمرار مطالعه ی باکیفیت و کمیت        →         ایجاد عادت های مطاله ی           →       مطالعه با کیفیت و کمیت

مطلوب در دوران جمع بندی                                       مطلوب                                       مطلوب در نوروز

 1. بسیاری از داوطلبان در سال های گذشته با جدی گرفتن دوران جمع بندی (بهار) نتایج فوق العاده ای گرفته اند.
 2. وقتی در دوران جمع بندی درس بخوانید، اعتماد بنفس و رضایت درسی شما افزایش می یابد و این رضایت سبب می شود تا در روز آزمون سراسری بهتر عمل کنید.
 3. وقتی دیگران کمتر درس می خوانند(امکان درس خواندن ندارند)، ما فرصت داریم تا سبقت بگیریم.
 4. دوران نوروز می تواند معادل یک ماه ارزش مطالعه داشته باشد.

ایام نوروز به عنوان یکی از بهترین بازه های زمانی در دوران کنکور است؛ زیرا مدارس برنامه ای ندارند و داوطلب به راحتی می تواند به اوج ساعت مطالعه ی هفتگی برسد.

یکی از دلایل موفقیت دانش آموزان موفق این است که در زمانی که دیگران درس نمی خوانند این دانش آموزان با دقت و به طور برنامه ریزی شده درس می خوانند.

ایام طلایی نوروز بهترین فرصت برای موفقیت است. مهم ترین مورد در این ایام برنامه ریزی است؛ برنامه ریزی به طور دقیق حتی برای زمان خوابیدن و بیدار شدن.

لازم نیست در نوروز به طور فشرده درس بخوانید و گردش و دید و بازدید در عید را فراموش کنید؛ چون این کار باعث خستگی روحی و کاهش کارایی حافظه تان خواهد شد. توجه داشته باشید که فقط 10تا14 ساعت مطالعه ی منظم و صحیح در روز به موفقیت شما کمک خواهد کرد.

اگر قصد رفتن به مسافرت داریم آن را به 2-1 روز محدود کنیم یا سال دیگه به مسافرت برویم.

چرا پس از ایام نوروز پیشرفت خواهید کرد؟

 1. پس از عید وقت آزاد بیشتری در اختیار دارید و حجم کلاس هایتان کمتر است.
 2. انگیزه و جدیتتان برای مطالعه بیشتر شده است زیرا حالا کنکور برای تان پررنگ تر شده است.
 3. سرعت مطالعاتی شما افزایش می یابد زیرا به کنکور نزدیک تر شده اید و مغزتان خود به خود سرعت را بالا می برد.
 4. عاقلانه تر رفتار می کنید و کارهای عجیب و غریب انجام نمی دهید.

اهمیت مطالعه در ایام نوروز برای دانش آموزان سال سوم:

تعطیلات نوروز تقریبا از 27 اسفند آغاز می شود و تا 13 فروردین ادامه دارد. نوروز امسال فرصتی برای ساختن معدل نهایی است که آن هم مستقیما در نتیجه ی کنکورمان موثر است.(تاثیر 25 درصد تاثیر مثبت سوابق تحصیلی ).

 • روز خود را به سه قسمت تقسیم کنید(صبح، عصر، شب) و دو قسمت صبح و عصر را به درس خواندن و حل سوال نهایی بپردازید و قسمت سوم(شب) را به دید و بازدید و  با خانواده بودن بپردازید.
 • به طور کلی مطالعه ی دروس ضعیف را در اولویت بگذارید.
 • خلاصه نویسی بعد از مطالعه و حل سوال را جدی بگیرید.
 • خلاصه نویسی شما نقشه مفهومی درس باشد(خلاصه نویسی به صورت فهرست نویسی).
 • حل تست را در برنامه ی خود داشته باشید.

 

سال سرشار از سلامت و آرامش برایتان آرزو می کنم

شادیتان روز افزون

فرشاد قدیری

 

 

 

 

چگونه به کمک کنکورهای 5 سال اخیر جمع بندی کنکور انجام دهم؟

دوران جمع بندی زمانی است که باید داوطلبان مطالب را در ذهن خود پردازش کنند و ذهنشان را منظم کنند و عادات جدیدی برای موفقیت در آزمون 4 ساعته کنکور خلق کنند.

در دوران جمع بندی یک روش مشخص داریم آن هم 3 روز یک بار است این روش فصل مشترک تجربه همه ی دانش آموزان موفق سال های قبل است. با این روش داوطلبان هر هفته دو بار آزمون می دهند.

پیشنهاد می کنم سه موضوع را کاملا شبیه سازی کنند:

 1. از نظر زمان: زمان بندی 4 ساعت برای ریاضی و تجربی و 4:10 دقیقه انسانی. و راس ساعت 8 شروع کنند و سر ساعت تمام کنند.
 2. پوشش کامل مشابه کنکور را داشته باشند.
 3. شبیه سازی مکانی را رعایت کنند ترجیحا در آموزشگاه امتحان دهید.

توصیه ی دیگر این که مطلب جدید نخوانید مطالبی را که فکر می کنید فراموش کرده اید یا قبلا نشاندار کرده اید کار کنید. در کنار منبع اصلی که کتاب چهار ساعت دور دنیا ( گاج) یا زرد اختصاصی (قلم چی) است. می توانید از آزمون های شبیه ساز استفاده کنید. سپس در دو نیم روز آینده، در هر نیم روز به مرور و رفع اشکال یک درس عمومی و یک درس اختصاصی بپردازید.

موضوع مهم دیگر این است که داوطلبان می توانند در این ایام دو درس را به طور کامل بخوانند یک درس اختصاصی و یک درس عمومی به عنوان مثال به دانش آموزان رشته ی تجربی پیش نهاد می کنیم که زیست را بخوانند و در عمومی هم به همه توصیه مان این است که از بین ادبیات و دینی را برای شروع انتخاب کنند.

وقتی دانش آموزان یک مجموعه سوال را در این دوران جواب می دهند همه ی مباحث به همان ترتیب کتاب های آموزشی تکرار و مرور می شود و گویی تمام کتاب های درسی را ورق می زنند و با 6 بار کنکور دادن 6 بار کتاب درسی خود را در هر دونیم روز مرور می کنند.

در دوران جمع بندی چه فعالیت هایی را انجام دهیم؟

به دلیل حجم بالای مباحث در آزمون سراسری، بیشتر مباحث مطالعه شده هنوز ناقص است و غالبا در مورد دروس مطالعه شده ی قبلی احساس کاملی نداریم. د وران جمع بندی مبحثی بهترین زمان برای کامل کردن اقداماتی است که هنوز انجام نشده است.

اگر مباحث هر دوره ی جمع بندی مبحثی را خوب و کامل مطالعه کنیم به دلیل ایجاد تسلط خوب می توانیم تعداد دفعات مرور را در خرداد افزایش داده و احتمال موفقیت در آزمون سراسری را افزایش دهیم.

مراحل مطالعه ی مباحث  تمرینی:

 1. مرور جزوه ی دبیر
 2. مطالعه ی کتاب درسی و حل تمرین ها
 3. تکمیل تست های کتاب کمک آموزشی(حداقل یک کتاب)
 4. حل مجدد تست های علامت دار
 5. تکمیل و تنظیم خلاصه نویسی(فقط عنوان نکات اصلی و فرعی نوشته شود)

 

مراحل مطالعه ی مباحث خواندنی:

 1. مطالعه ی کتاب درسی(به روش بازگو کردن و تحلیل کردن)
 2. تکمیل (تنظیم) حاشیه نویسی
 3. تکمیل تست های کتاب کمک آموزشی(حداقل یک کتاب)
 4. حل مجدد تست های علامت دار

چگونه کنکوری حرفه ای در ماه آخر باشم؟

روش های مناسب برای ماه های پایانی:

روش هایی که در اینجا بیان خواهیم کرد همیشه صحیح هستند اما در ماه های پایانی اهمیت بیشتری دارند

 • بیشتر تمرین کنید:

هرچه به پایان سال نزدیک می شوید نسبت تمرین کردن به مطالعه را افزایش دهید.

 • یکی از عناصر جمع بندی خوب، تمرین بیشتر است.
 • از دوباره خوانی کم کنید به تمرین و حل مساله و تست بیفزایید.
 • هر وعده ی مطالعه را با تمرین آغاز کنید.
 • ابتدا این مجموعه تمرین را حل کنید و سپس با انگیزه و آگاهی بیشتر به سراغ مطالبی که ضروری تر است بروید و آن ها را مطالعه کنید وقتی تمرین می کنید توهم تان درباره ی آن چه واقعا بلد هستید از آنچه آشنا هستید ولی بلد نیستید و به اشتباه فکر می کنید بلد هستید تصحیح می شود.
 • واقعیت از توهم تفکیک می شود. ضمنا وقتی تمرین می کنید آنچه را قبلا یادگرفته بودید و واقعا هم بلد هستید بار دیگر اما به روشی جدید و متفاوت در ذهنتان ثبت می شود.
 • وقتی امتحان می دهید فقط یاد گرفته های قبلی را به طور خنثی به خاطر نمی آورید و تکرار نمی کنید بلکه به روشی جدید و متفاوت از قبل آن ها را یاد می گیرید.
 • جدید خوانی را کمتر کنید. تبدیل یادگیری ناقص به یادگیری کامل مهم است.
 • هرچه به پایان سال نزدیکتر می شوید جدید خوانی را کمتر کنید بیشتر به سراغ تثبیت آموخته های قبلی بروید و یادگیری های ناقص را به یادگیری کامل تبدیل کنید.
 • در کارنامه ی بازیابی و از میان سوال هایی که قبلا امتحان داده اید سوال های درست را پاسخ دهید سپس به سراغ سوال های اشتباه که همان یادگیری های ناقص شماست بروید روی سوال های شک دار و آنچه فراموش کرده اید به یادگیری کامل تبدیل کنید.
 • بیش از آنکه به فکر جدید خوانی باشید آنچه را قبلا خوانده اید تقویت کنید و آن ها را که به طور ناقص یادگرفته اید به یادگیری کامل تبدیل کنید.
 • به جای شروع از نقاط ضعف از نقاط قوت آغاز کنید(سوالات جامع بزنید)
 • این یک دستور العمل قطعی نیست یک پیشنهاد است اگر از نقاط قوت خود شروع کنید اولا انگیزه تان و اعتماد بنفس تان بیشتر می شود ثانیا بهترین روش های خودتان را کشف می کنید.
 • نقاط قوت شما حاصل روش های موثر و خوب شماست وقتی از نقاط قوت شروع می کنید به روش های خوب خودتان هم فکر می کنید و آن روش ها در ذهن و عمل روزانه تان تثبیت می شود.
 • به این الگوی پیشنهادی توجه کنید و اگر بای خودتان مناسب دیدید اجرا کنید در این الگو اولویت را به نقاط قوت پایدار و به تدریج به سمت تقویت و بهبود ضعف ها حرکت می کنیم ابتدا دستاوردهای تان را تثبیت می کنید ممکن است شما بخواهید مسیر معکوس را بپیمایید ولی خوب است بیشتر فکر کنید تا بهتر تصمیم بگیرید که کدام مسیر برای شما بهتر است.
 • ابتدا نقاط قوت پایدار خود را تثبیت کنید. نقاط قوت خود را به نقاط قوت پایدار تبدیل کنید.
 • این ها مباحثی هستند که معمولا در آن ها اشتباهتان زیاد است و تصور می کنید که بی دقتی دارید. یادگیری های ناقص را به یادگیری کامل تبدیل کنید.

درس ها و مباحث چالشی، نقاط ضعف:

 • قسمت ساده تر را که زودتر و بهتر یاد می گیرید را انتخاب کنید.
 • هیچ درسی را کنار نگذارید اما در این گونه درس ها و مباحث قسمت های زود بازده را برای خودتان انتخاب کنید.

چگونه در امتحانات خرداد (نهایی)96 بهترین خودمان باشیم و نمره کامل بگیریم؟

در واقع خیلی از بچه ها نمره های خوبی در امتحانات نهایی میگیرن ولی قبل از هر چیز لازم می‌دانم به یک نکته اشاره کنم و آن هم این است که شما فرض را بر تأثیر قطعی امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان در کنکور 97 بگذارید. به چند دلیل: اولاً که طبق اعلام سازمان سنجش ، در کنکور 96 به بعد، امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان دارای تأثیر 25 درصدی قطعی می‌باشند. دوماً هنوز هیچ اعلام موضع رسمی از جانب سازمان سنجش دال بر لغو قطعی این قانون گرفته نشده است. اما سوماً و از همه مهم‌تر این‌که شما وقتی خیلی خوب برای امتحانات نهاییتان آماده بشوید، برای کنکور هم آمادگی کسب می‌کنید و تابستان بعد از امتحانات نهایی را هم وقت دارید خوب تست بزنید و کنکوری آماده شوید. پس شما عزیزان باید در این زمان باقیمانده تا آغاز امتحانات، تمام تلاش خودتان را برای ارتقاء معدل کتبی به‌کار بگیرید.

اما چند نکته وجود دارد که توجه به آن‌ها بسیار کارگشاست

      1. سؤالات امتحان نهایی واقعاً در سطح «کتاب درسی» می‌باشند، پس وقت خودتان را سر مطالب اضافی هدر ندهید.

    2. مرجع سؤالات، کتاب درسی است و دیگر هیچ!!! پس بیش‌ترین توجهتان  به کتاب درسی و تمرین‌ها و مثال‌های آن باشد، نه جزوه و کتاب‌های کمک آموزشی!!!

   3.  از همین الآن شروع کنید، مانند ایام امتحانات با ساعت مطالعه‌ی زیاد بخوانید.

   4. از همین الآن هم از هر درس چند سری از سؤالات سال‌های قبل را حل کنید. این‌که حل کردن این سؤالات در این زمان باعث می‌شود سؤالات از بین روند، عقیده‌ی غلطی است. شما با حل کردن این سؤالات باید به نحوه‌ی نگرش طراحان و نکات مهم پی ببرید.

   5. هر شب امتحان سعی کنید تا ساعت 5 عصر همه‌ی کارهایتان تمام شود و از آن موقع تا ساعت 10 فقط سؤال‌های سال‌های قبل را حل کنید و به کلید تصحیح سؤالات هم دقت کنید.

   6.  سطح سختی سؤالات امتحان نهایی ساده‌تر از کنکور است و نکته‌ی خیلی مهم این است که شما بادقت و کامل به سؤالات پاسخ دهید.

   7. تأکید می‌کنم که سر جلسه‌ی امتحان وقت کافی دارید. خوب دقت کنید که با توجه به بارم هر سؤال، به اندازه‌ی کافی راه‌حل را بنویسید. از محاسبات ذهنی و میان‌برهای کنکوری هم جداً بپرهیزید.

   8. حتی اگر سؤالی را کلاً بلد نیستید، خالی نگذارید و هر مطلب مربوطی به ذهنتان می‌آید، بنویسید. البته این برای سؤال‌هایی است که واقعاً بلد نیستید.

    9. از همین حالا تمرین کنید که خوش‌خط بنویسید. بسیاری از دانش‌آموزان به‌خاطر بدخطی نمرات زیادی از دست می‌دهند.

داوطلبان کنکور را می توان به باغبانی تشبیه کرد که پس از زحمت یک ساله در حال چیدن میوه های باغش است، و قرار است که در ساعت مشخصی کامیون(روز کنکور) بیاید و باغبان(داوطلب کنکور) میوه ها را در کامیون بگذارد و اگر میوه ها آماده نباشند کامیون خواهد رفت!

  داوطلبانی که می گویند باید همه درس ها را تمام کنم تا بتوانم جمع بندی کنم مانند باغبانی هستند که می گوید من باید همه ی میوه ها را بچینم تا بتوانم همه را یک جا جمع کنم. در حالی که اگر از بخش هایی که هنوز نچیده اند بگذرند، میوه ی " بیشتری" را می توانند در ساعت مشخص در کامیون حمل میوه بگذارند. پس با همه انرژی و با آرامش به جمع بندی مطالبی بپردازید که خوانده و تست حل کرده اید و با یک مرور و حل تست از آن می توانید خود را به حد تسلط برسانید.
  لازم به ذکر است هر داوطلب در 51 روز مانده به کنکور می تواند حدود 7 روز را به مطالعه عمیق چند کتاب یا چند بحث بپردازد تا خیال خود را از بابت آنها راحت کنید و با خیالی آسوده تربه جمع بندی کنکور 96 وارد شود.    
   

چطور بی دقتی را در تست زنی کاهش دهم؟

بسیاری از کنکوری ها این سوال را می پرسند آقای قدیری (چطور بی دقتی هایم را در آزمون های جامع و کنکور از بین ببرم)

علاوه بر تکنیک های تمرکزی که در جلسات مشاوره به شما آموزش داده ام نکات تکمیلی را یادآوری می شوم برای کاهش بی دقتی توصیه می کنم:

 1. متن سوال را تا انتها بخوانید، حتی اگر در ابتدای سوال احساس کردید که متوجه منظور سوال شده اید. طراح سوال معمولا کلمات تعیین کننده ای را در انتهای سوال می یابد.
 2. به فعل جمله و چهارچوب کلی صورت سوال توجه کنید دقت کنید که مثبت است یا منفی مانند: است یا نیست، درست یا نادرست،...
 3. صورت سوال را با آهنگ و ریتم درست بخوانید.
 4. در نوشتن و استفاده از مداد و پاسخ برگ در خانه، منظم باشید.
 5.  (فرم تحلیل آزمون) صفحه 149 کتاب برنامه ریزی تان را مجددا بررسی کنید.
 6. صبحانه و استراحت کافی شب قبل از آزمون.
 7. هم زمان با خواندن متن سوال دور کلمات کلیدی خط بکشید تا دقیق تر و متمرکز تر بر خواسته سوال شوید.
 8. حتی اگر اولین گزینه را به عنوان پاسخ صحیح انتخاب کردید، همه ی گزینه های دیگر را هم بخوانید.
 9. در درس فیزیک و ریاضی پس از خواندن صورت سوال به گزینه های سوال نگاه سریعی بیندازید تا متوجه شوید چه نکاتی مورد نظر طراح سوال است و به آن توجه کامل تری خواهید داشت.
 10. برای سوال ریاضی و فیزیک یک دقیقه و برای زیست و حفظی شیمی و شیمی هر کدام 40 ثانیه وقت بگذارید و اگر به جواب نرسیدید، از آن سوال عبور کنید، حتی اگر یک یا دو گزینه را رد کرده اید دور شماره ی سوال دایره بکشید تا در وقت بازگشت دوباره به آن سوال بپردازید.
 11. فقط به سوالی که دارید حل می کنید فکر کنید، نه به سوال قبلی یا سوال بعدی یا نتیجه!
 12. بعضی دانش آموزان به محض دیدن سوال و فهمیدن راه حل، جو گیر می شوند و دیگر مراحل حل و محاسبات ساده را دست کم می گیرند، پس در تمام مراحل حل سوال واقع بینانه رفتار کنید.

 

نکات مهم و طلایی در برنامه ریزی و مطالعه دروس در تابستان

1) هرگز يك درس را در يك هفته يا چند روز متوالي به اتمام نرسانيد و سپس به سراغ درس ديگر  برويد ، بلكه در يك هفته تمام دروس را بخوانيد.

2) مهم آن است كه همه دروس خوانده شودو نتيجه متعادل در تمام دروس بهتر از نتيجه عالي در بعضي دروس و ضعيف در بعضي ديگر است.يعني هيج درسي را حذف نميكنيم

3) با هر اشكالي كه در هر درسي با آن مواجه شديد به سرعت توسط دوستان و معلمتان آن را برطرف كنيد.

4) از وقت هاي مرده مانند : زمان رفت و برگشت به آموزشگاه و مدرسه بايد نهايت بهره را ببريد. به عنوان مثال اگر شما فقط روي 10 لغت زبان را حفظ مي كنيد در يك سال مي توانيد 3650 لغت را حفظ كنيد و اين يعني پاسخگويي به بيش از 50 درصد سئوالات كنكور.
5)در تخصيص زمان مطالعه حتما به ضرايب دروس توجه فرماييد.

 

طبق سوال یکی از دانش اموزان  قوی و با انگیزه می خوایم بدونیم در مسیر مطالعه تا کنکور با چه سرعتی باید حرکت کرد⁉️


 شاید خیلی برای شما هم اتفاق افتاده که وقتی قدم در یک مسیر می‌گذارید سرعت حرکت خود را نتوانید درست تنظیم کنید. گاهی با سرعت زیاد و گاهی با سرعت کم به مسیر خود ادامه می‌دهید و تازه در اوخر مسیر و نزدیک مقصد که می‌رسید می فهمید که آیا سرعت حرکت شما خوب بوده است یا نه؟

بدون استرس تا انتهای مسیر رفتید یا اواخر مسیر، استرسِ نرسیدنِ سر موقع داشتید؟

سرعت درس خواندنِ شما دانش‌آموزان در طول هفته مهم هست.

نکات مهم و طلایی در برنامه ریزی و مطالعه دروس در تابستان

1) هرگز يك درس را در يك هفته يا چند روز متوالي به اتمام نرسانيد و سپس به سراغ درس ديگر  برويد ، بلكه در يك هفته تمام دروس را بخوانيد.

2) مهم آن است كه همه دروس خوانده شودو نتيجه متعادل در تمام دروس بهتر از نتيجه عالي در بعضي دروس و ضعيف در بعضي ديگر است.يعني هيج درسي را حذف نميكنيم

3) با هر اشكالي كه در هر درسي با آن مواجه شديد به سرعت توسط دوستان و معلمتان آن را برطرف كنيد.
براي اطلاعات بيشتر روى لينك زیر كليك بفرماييد

https://t.me/joinchat/AAAAAESJhO3rBeEQqauyqA

دنبال راهی برای افزایش کیفیت مطالعه هستید

 چگونه بهترین برنامه را داشته باشیم ؟

‍  تست زنی مشکل داری

‍.

⭕️چرا برخی از دانش اموزان اهمالكاري مي كنند

.

هنگام تست کار کردن اشتباه زیاد میزنی

♦️♦️ روش های تست‌زنی برای شما دانش اموزان  قوی و هدفمند

1️⃣سعی کنید برای هر درسی که به کلاس می‌روید، بلافاصله آن را مطالعه کنید و درس همان روز را در همان روز بخوانید.

2️⃣ برای مطالعه و افزایش زمان مطالعه، از درس‌های مورد علاقه شروع کنید تا با انرژی مضاعفی مطالعه را ادامه دهید.

3️⃣ برای کیفیت مطالعه سعی کنید یک درس اختصاصی و عمومی را به صورت یکی در میان بخوانید.

4️⃣برای مطالعه‌ی درس‌های سخت و مشابه، پشت سر هم مطالعه نکنید. سعی کنید بعد از هر درس سنگین یک درس آسان را انتخاب کرده و مطالعه کنید تا ذهنتان آرام بگیرد.

5️⃣ سعی کنید برای هر یک جلسه مطالعه، ۱5 دقیقه استراحت کنید.

6️⃣ برای تسلط بر هر مبحث درس اختصاصی یاعمومی بلافاصله بعد از مطالعه‌ی آن تست بزنید.

7️⃣یادداشت‌برداری و نکته‌برداری هر مطلب و مرور آخر شب کمکی برای یادگیری بهتر است.